Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obránce PSG Zlín Martin Hamrlík: Dva body jsou pro nás v naší situaci zlaté

24. 10. 2010

"Musíme pomalu sbírat každý bod a dívat se i za sebe. Musíme být realisté, neboť v první čtvrtině jsme vyhráli ze třinácti zápasů pouze tři. Myslíte, že lusknutím prstu vyhrajeme sedm zápasů za sebou?," uvedl zkušený obránce Martin Hamrlík. Tým PSG Zlín se drží ve spodních patrech tabulky a momentálně mu patří dvanáctá příčka. "Náš herní projev je daný tím, kde jsme. Kdybychom byli nahoře, hrajeme jednoduše a pro lidi. Proto jsou dva body z utkání s Libercem pro nás v dané chvíli zlaté," pověděl sedmatřicetiletý bek.

Páteční zápas začal minutou tichu za zesnulého Eduarda Nováka, který ve Zlíně v minulosti úspěšně hrál i trénoval. "Pan Novák mi dal v šestnácti letech jako první příležitost v extralize dospělých, o to více mě tragická zpráva o jeho smrti zasáhla. Nikdy na něho nezapomenu, na střídačce jsme spolu mluvili česko - anglicky. Byl jsem jeho oblíbenec, neboť jsem byl pro hokej velmi zapálený," řekl Martin Hamrlík.

Potřetí v řadě nastoupil do zlínské branky Tomáš Duba z Třince, který přišel do týmu PSG na hostování zatím do konce ledna. Nestačil se ani příliš rozkoukat a během šesti úvodních minut lovil dvakrát kotouč ze sítě. "První gól byla spíše přihrávka a puk nešťastně prošel do sítě. Při druhém inkasovaném gólu jsme špatně pokryli hráče před brankou. I když to s námi nevypadlo příliš dobře, kluci zabojovali a nakonec jsme utkání otočili v náš prospěch," pověděl Tomáš Duba. Zlínští hokejisté se nevzdali a bojovali dále. Berany zachránili od nulového bodového zisku dva góly, které ohraničily druhou třetinu. Nejdříve Köhler po sedmadvaceti sekundách zametl kotouč do liberecké sítě a šestadvacet vteřin před druhou sirénou po ideální přihrávce od Lešky se trefil Filip Čech. "Důležitých momentů bylo v zápase více. Důležitý byl první gól Ivana Rachůnka v úvodní třetině, neboť  jsme se dostali do hry. Hodně klíčová byla vyrovnávací branka na 3:3," uvedl Duba. Devětadvacetiletý brankář nechtěl ani přes dva rychle inkasované góly utíkat z brány. "Před zápasem jsem se cítil výborně. Je pravda, že dva rychlé góly byly nepříjemné, ale řekl jsem si, že budu bojovat až do konce. Jsem rád, že jsem v brance zůstal," vysvětlil dvojnásobný juniorský mistr světa.

Venerova družina nakonec srazila Bílé Tygry do kolen zásluhou parádní trefy Petra Lešky v první minutě nastavení. "Pomáhá nám každá výhra. Mužstvo opět ukázalo, že má velkou sílu. Vidím to jako velké plus. Každopádně máme na čem stavět, vidím to jako velké plus na do dalších zápasů," uzavřel Tomáš Duba.

FOTO: ZLIN PRESS PETR SAGNER